Kanada z szóstą wygraną w mistrzostwach świata, USA rozbiły Kazachstan

Kanada z szóstą wygraną w mistrzostwach świata, USA rozbiły KazachstanPAP
Obrońcy tytułu, hokeiści Kanady pokonali Szwajcarię 3:2 i wrócili na fotel lidera grupy A mistrzostw świata. W puli B drużyna USA rozbiła 10:1 Kazachstan, z którym Polska będzie walczyła o utrzymanie się w Elicie.

Kanadyjczycy objęli prowadzenie po strzale, mającego polskie pochodzenie Jamie Oleksiaka. Później dwa gole z rzędu zdobyli Helweci. Jeszcze w drugiej tercji zespół "Klonowego Liścia" odzyskał prowadzenie (3:2). Wynik już się nie zmienił.

W innym spotkaniu tej grupy Austria pewnie zwyciężyła walczącą o utrzymanie Norwegię 4:1.

W grupie B Amerykanie już po pierwszych 20 minutach nie pozostawili żadnych złudzeń Kazachom, która drużyna jest lepsza. Zespół USA w tym momencie prowadził 4:0, a później dołożył jeszcze sześć goli, tracąc tylko jednego.

Reprezentacja Polski w poniedziałek zmierzy się z Kazachstanem. Stawką utrzymanie się w Elicie.

Sześć zespółów ma już zapewniony awans do ćwierćfinałów. Z grupy A są to Kanada, Czechy i Szwajcaria, a z grupy B - Szwecja, USA i Niemcy.

W turnieju bierze udział 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze ekipy z każdej awansują do ćwierćfinałów, a drużyny z ostatnich miejsc zostaną zdegradowane do Dywizji 1A. Finał zaplanowano na 26 maja.