Thomas Tuchel ujawnia, że kontuzjowany Harry Kane nie mógł kontynuować gry

Harry Kane z Bayernu Monachium wyglądający na przygnębionego w meczu z Realem MadrytAFP
Trener Bayernu Monachium Thomas Tuchel wyjaśnił swoją decyzję o zdjęciu Harry'ego Kane'a przed końcem środowego półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt, mówiąc, że kontuzjowany kapitan Anglii "nie mógł kontynuować".

Bayern Monachium prowadził 1:0 i był jedną nogą w finale, gdy Tuchel zastąpił Kane'a rezerwowym napastnikiem Ericiem Maximem Choupo-Motingiem.

Urodzony w Niemczech madrycki napastnik Joselu wyrównał stan meczu zaledwie cztery minuty później i ponownie strzelił bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy gospodarze objęli prowadzenie.

Jamal Musiala również został zdjęty, a Tuchel wprowadził weterana Bayernu Thomasa Muellera.

Wydawało się, że zmiana Kane'a zmieni dynamikę meczu, w którym Bayern miał kontrolę, ale Tuchel powiedział nadawcy DAZN, że napastnik nie był w stanie kontynuować.

"Nie mógł kontynuować. Grał z bólem pleców i nie mógł kontynuować, jego plecy bolały" – powiedział Tuchel.

Przegrana oznacza, że długie oczekiwanie Kane'a na trofeum trwa nadal, a 30-letni napastnik wciąż nie zdobył pucharu w swojej karierze klubowej.